Złącza gumowe Moment nadawczy

Złącza gumowe Moment nadawczy

Sprzęgła są częściami mechanicznymi, które są używane do łączenia dwóch wałów (wałów napędowych i napędzanych wałów) w różnych mechanizmach, aby obrócić się razem z momentem przenoszenia. W dużych szybkościach przenoszenia mocy, niektóre złącza mają również rolę amortyzacji, tłumienia i poprawy dynamicznej wydajności wału. Sprzęg składa się z dwóch połówek, które są odpowiednio połączone z wałem napędowym i wałem podporządkowanym. Ogólne maszyny energetycznej głównie za pomocą sprzęgła i maszyny roboczej połączone, dziś mówimy o etapach wyboru sprzęgła diafragmowego i metod.

Po pierwsze, wybór standardowego sprzęgła membranowego. Projektanci powinni najpierw wybrać sprzęgło w standardzie krajowym, normach przemysłu maszynowego i krajowym sprzęcie patentowym, tylko w istniejących standardowych sprzęgłach i sprzęgłach patentowych nie może zaspokoić potrzeb projektowych. Konieczne jest zaprojektowanie własnego sprzęgła.

2. Dopasować model do średnicy wału. Wstępny dobór wielkości sprzęgła sprzęgła membranowego, to jest średnicy otworu wału d i długości otworu wału L, powinny odpowiadać wymaganiom głównej i końcowej średnicy wału, w przeciwnym razie wielkość sprzęgła jest dostosowywany do średnicy wału d. Główna i napędzana średnica wałka końcowego nie jest taka sama jak w przypadku normalnego zjawiska, gdy moment obrotowy, ta sama prędkość, główna i napędzana średnica wałka końcowego nie jest taka sama, należy dobierać zgodnie z wieloma modelami sprzęgła średnicy wału. Nowy projekt systemu przesyłowego powinien być dobrany zgodnie z normą GB / T3852 w przepisach dotyczących siedmiu typów otworów wału, zaleca stosowanie wału typu J1 w celu zwiększenia wszechstronności i wymienności, długości wału zgodnie z przepisami sprzęgła standardy produktów

3. Wybierz typ połączenia. Typ połączenia sprzęgającego zależy od wyboru typu głównego i typu podrzędnego osi typu połączenia, ogólnego stosowania połączeń kluczy do unifikowanego typu i kodu połączenia klucza, w GB / T3852 podano siedem typów kluczy, cztery połączenia bez klucza, Z większą liczbą kluczy typu A.

4. Wybór odmian sprzęgła, typu, specyfikacji. Zgodnie z kombinacją maszynowni i rodzaju obciążenia sprzęgła, prędkości, środowiska pracy i innych czynników, wybranych odmian sprzęgła; zgodnie ze sprzężeniem dopasowanych, łączących i innych czynników wybranych typów sprzęgła; zgodnie z nominalnym momentem obrotowym, średnica otworu wału z wybraną specyfikacją długości otworu wału. W celu zapewnienia wytrzymałości wału i klucza, po wybraniu modelu sprzęgła sprawdzić wał i siłę sprawdzania siły, aby sfinalizować model sprzęgła.Fabryki wyrobów gumowych Haining Qianlang

DODAJ: Pierwszy Liluqiao, Zhengyang, Maqiao Street Haining, Zhejiang 314419 Chiny.

TEL: + 86-573-87767299

FAKS: + 86-573-87763488

E-mail: sales@qlrubber.com