Wyroby gumowe powinny unikać ekspozycji

Długotrwałe zawieszenie pojazdów, ze względu na erozję atmosferyczną zespołu i warunki techniczne organizacji stopniowo się pogarszają, tak że utrata pierwotnej sprawności technicznej. Aby złagodzić ten niekorzystny efekt, właściciele pojazdów powinni często przeprowadzać niezbędne prace konserwacyjne zaparkowanych pojazdów, aby były w dobrym stanie.

1. Zapobiegaj starzeniu się i pogorszeniu wyrobów gumowych

Wyroby gumowe na samochody, takie jak opony, paski i osłony przeciwkurzowe, często ulegają starzeniu, pęcznieniu lub formie, co powoduje pogorszenie wydajności i krótszą żywotność.

Podobnie jak starzenie się dziąseł, głównie dlatego, że kauczuk jest nienasyconym węglowodorem polimerowym, łatwo absorbuje tlen w powietrzu i utlenianie, podczas gdy wulkanizowany kauczuk ma również pewien stopień przepuszczalności, a tlen łatwo ulega utlenianiu wewnętrznemu. Zwłaszcza bezpośrednie światło słoneczne może spowodować szybkie starzenie się gumy. Wyroby gumowe z benzyny, zanieczyszczenie olejem, doprowadzi do zwiększenia objętości, gumy luźne, elastyczny spadek.

Aby zapobiec starzeniu się produktów gumowych, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego i kontaktu oleju mineralnego.

2, zapobiec metalowej rdzy

Rdza jest spowodowana głównie oddziaływaniem wody, tlenu i substancji żrących w powietrzu. Dlatego do długotrwałego zawieszenia samochodu należy utrzymywać metalową powierzchnię w czystości. Garaż powinien zawsze być wentylowany, aby utrzymać wilgotność względną powietrza poniżej 70%. Kurz, brud i wilgoć w samochodzie powinny zostać usunięte na czas. Części podatne na rdzę i powierzchnie mechaniczne powinny być pokryte olejem, smarem lub olejem. Dla każdego mechanizmu montażowego porów należy uszczelnić, aby powietrze, wilgoć i pył nie przedostały się do wnętrza.

3, w celu uniknięcia produktów bawełnianych i konopnych, takich jak pleśń i dywany, bardzo łatwo wchłaniają wilgoć.

Zwłaszcza w obszarach wilgotnych i porach deszczowych, bardziej podatnych na wilgotne pleśń. Dlatego właściciele powinni być w samochodzie na konopi bawełny produkty są często kontrolowane, na czas suszenia, zachowaj suchość.

4, zapobiec zmniejszeniu wydajności przeciwwybuchowej benzyny

Odporność na wybuch benzyny zależy od poziomu oktanowego benzyny. Gdy samochód jest zawieszony przez długi czas, liczba oktanowa benzyny zmniejsza się wraz z utratą składnika świetlnego i wzrostem zawartości koloidu, tym samym zmniejszając jej. Dlatego też zbiornik paliwa powinien być szczelnie zamknięty i unikać przegrzania. Najlepiej nie przechowywać benzyny zbyt długo.

5, często sprawdzaj stan pracy silnika

Uruchom silnik co najmniej raz w miesiącu, bieg jałowy 4-5min, sprawdź działanie silnika. Jeśli występuje zjawisko nienormalne, należy je dostosować i naprawić w odpowiednim czasie.

Ponadto często sprawdzaj baterię. Poziom elektrolitu w akumulatorze musi być wyższy niż w przypadku płyty 10-15 mm, jeśli jest niewystarczający, należy dodać wodę destylowaną, zachować wystarczającą energię elektryczną, w razie potrzeby naładować akumulator.