Odsysanie kubki czynników wewnętrznych i zewnętrznych

Odsysanie kubki wewnętrznych i zewnętrznych czynników

Gumy i jej produktów, przetwarzania, przechowywania i stosowania procesu, ze względu na kompleksowe działanie czynników wewnętrznych i zewnętrznych, spowodowane przez fizyczne i chemiczne właściwości gumy i właściwości mechaniczne stopniowe pogorszenie końcowego utratę wartości użycia, zmiana ta nazywa starzenia gumy. Na powierzchni wydajność pęknięcia, lepkie, hartowanie, zmiękczanie, proszek, przebarwienia, długie formy i tak dalej. Jakie są czynniki, które wpływają na starzenie gumy? Tlen: Tlenu w gumy z cząsteczek gumy Darmowe radykalnej reakcji łańcuchowej, molekularny złamania lub nadmierne sieciowania, powodując zmiany właściwości gumy. Utlenianie jest jedną z ważnych przyczyn starzenia gumy.

Wilgoć: Istnieją dwa aspekty wilgoci: gumy w wilgotne powietrze, deszcz lub moczyć w wodzie, łatwo uszkodzić, to ze względu na gumy w substancje rozpuszczalne w wodzie i woda i inne składniki wody jest pobierany przez wody. Hydroliza lub absorpcji i inne przyczyny. Szczególnie w wodzie zanurzenie i narażenia atmosferycznego efekt naprzemiennych, przyspieszy zniszczenie gumy. Ale w niektórych przypadkach wilgoć nie może uszkodzić rolę gumy, a nawet opóźnienia w rolę starzenia się.

Ozon: Ozon jest znacznie wyższy i bardziej destrukcyjny, to również molekularny pęknięcia, ale rola ozonu na gumowych z gumy deformacji lub nie różni. Użyty jako zdeformowane gumy (głównie nienasycone gumy), tam jest crack w kierunku stresu działającego, oznacza to, że tzw "ozon pękanie"; guma jest zdeformowane, tylko warstwę tlenku powstaje na powierzchni bez pęknięć.

Hot: Podnoszenie temperatury może spowodować termiczne pęknięcia lub termiczne sieciowania kauczuku. Ale podstawowe roli ciepła lub aktywacji. Zwiększyć szybkość dyfuzji tlenu i aktywacji utleniania, przyspieszając w ten sposób szybkość utleniania z gumy, który jest powszechnym zjawiskiem starzenia - thermal aging tlenu.

Naprężenia mechaniczne: pod powtarzanych naprężeń mechanicznych, molekularny guma pęknie powstawania Tsuen wolna, doprowadzić do reakcji łańcuchowej utleniania, powstawania procesów chemicznych. Mechaniczne złamania molekularny i aktywacji mechanicznej proces utleniania. W jaki sposób dominujący, w zależności od warunków, w których to zależy. Dodatkowo pod wpływem stresu łatwo doprowadzić do pękania ozonu.

Światła: krótsze światło, tym większa energia. Uszkodzenia gumy jest wysokiej energii UV. Oprócz UV może bezpośrednio prowadzić do gumy molekularny złamania i sieciowanie, gumy dzięki absorpcji energii świetlnej generowane wolne rodniki, wyzwalania i przyspieszenia procesu łańcucha reakcji utleniania. Zewnątrz światło odgrywa rolę ogrzewania. Inną cechą rola światła (różni się od ciepła) jest to, że jest głównie w powierzchnię i zdrowia. Wysoki stopień próbek z tworzywa sztucznego, po obu stronach pojawią się siatkowej pęknięcia, tzw "światła zewnętrzne crack."

Inne: rola gumy są chemiczne medium, zmiennej jonów metali, promieniowanie energii, energii elektrycznej i biologicznych.