Jakie są przyczyny i rozwiązania tworzenia bąbelków w silikonowej tubie?


Dlaczego rura silikonowa wytwarza bąbelki?


1. Problem materiałowy: oszacuj, że przezroczysta krzemionka jest zanieczyszczona lub zmieszana z inną białą sadzą.

2. Problemy z koksowaniem: mieszanie kauczuku nie jest jednolite, pojemność napełniania jest nieuzasadniona, a temperatura i czas wypływu gumy nie są dobrze kontrolowane.


Jak powinniśmy to rozwiązać?

1: Dążenie do problemu surowców: Wybierz przezroczystą białą sadzę o lepszej czystości, oczyść ugniatarkę i oczyszczaj przezroczyste mieszanki.


2: Z uwagi na problemy z procesem koksowania: kontroluj temperaturę ugniatania, kontroluj czas wyrabiania ciasta, przedłużyć pierwotny czas wyrabiania ciasta o 5-10 minut, a następnie przeprowadzić kontrolę gumy.


W skrócie, temperatura mieszania młynka z silikonu silikonowego jest zbyt niska lub stopień zmieszania jest niewystarczający, stopień dyspersji wypełniaczy nie jest wystarczający, a powietrze nie jest usuwane podczas wulkanizacji.

Do cięcia pęcherzy można użyć ostrego ostrza. Jeśli jest w nim żółty, jest to problem RD, ponieważ wydaje się, że twardość gumy jest niska.

RD nie jest łatwy do zdyspergowania, olej roboczy jest bardziej, jeśli dodaje się go z sadzą, łatwo jest spowodować powstawanie sadzy, będzie również spieniał się, obserwuje pęcherzyki.

Kształt, jeśli jest nieregularny, jest problemem dyspersji materiału, takiego jak RD, film itp. Jeśli jest okrągły, może to być woda lub inny, ale

To prawdopodobnie nie będzie problem z wodą. Pęcherzyki pojawią się, gdy temperatura utwardzania będzie zbyt wysoka.


Fabryka wyrobów gumowych Haining Qianlang

DODAJ: NO.10-2, Lianbao Road, Qianjiang Industrial Park, Dingqiao Town, Haining, Zhejiang 314413, Chiny

TEL: + 86-573-87767299

FAKS: + 86-573-87763488

E-mail: sales@qlrubber.com