Światowa analiza zastosowania gumy naturalnej

W świecie zużycia gumy przemysł gumowy zużywa ponad 80% światowej gumy. Całkowita ilość materiałów gumowych oraz produktów przetworzonych i wyprodukowanych przez firmę osiąga ponad 35 milionów ton. Podsumowując, można go podzielić na więcej niż dziesięć kategorii, takich jak opony, rury, pasy, talerze i różne typy profili, części z tworzyw sztucznych, płyny klejowe i buty gumowe. Są powiązane z gospodarką narodową, życiem ludzi, krajowym przemysłem obronnym i najnowocześniejszymi technologiami. Są szeroko stosowane w wielu dziedzinach, takich jak amortyzacja, uszczelnianie, kleje, odporność na zużycie, ochrona przed korozją, izolacja i przewodnictwo elektryczne. Większość z nich to guma i włókno, metal i tworzywa sztuczne. Mocno połączone ze związkiem gumowym. W całych produktach gumowych, od ilości użytej gumy, największa opona, stanowiąca ponad 50%, przemysłowa, zdrowotna, sportowa 30% stanowiła 30%, codziennie produkty reprezentowane przez buty gumowe, stanowiące około 10%. Wyroby gumowe są zużywane głównie w branży transportowej, budowlanej, przemysłowej, technologicznej i innych dziedzinach, z których największa zależność od ruchu i budowy.

Obecnie około 65% gumy jest wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym, a stosowane są najczęściej używane rodzaje gumy. Ilość gumy użytej w małym samochodzie przekroczyła 100 kilogramów, w tym 37,8 kg opon; ponad 200 rodzajów produktów gumowych; Wyroby gumowe stosowane w aplikacjach samochodowych stanowią obecnie ponad 10% całkowitych kosztów samochodów. Są tak duże, jak opony. , poduszki powietrzne i pasy wentylatora, przewody hamulcowe, rury cieplne, przewody klimatyzacyjne, taśmy uszczelniające, tak małe jak uszczelki olejowe, pierścienie uszczelniające, uszczelki, amortyzatory, membrany itp., rozprowadzane w samochodowych urządzeniach do chodzenia, silnikach, nadwoziu itp. Przekładnia, amortyzacja, uszczelnienie, kurz, klimatyzacja i systemy bezpieczeństwa.

Materiały gumowe do budowy stanowią około 15% do 20% całkowitego zużycia kauczuku, a po drugie tylko opony. Oprócz różnych maszyn budowlanych i sprzętu transportowego do budowy na miejscu, jest on stosowany głównie w różnego rodzaju konstrukcjach do hydroizolacji, uszczelniania, izolacji przeciwwibracyjnej i izolacji akustycznej, takich jak budowanie wodoodpornych membran gumowych. Szacuje się, że elastomerowe szczeliwa stosowane w połączeniach konstrukcji na całym świecie mają roczne zapotrzebowanie na poziomie co najmniej 500 000 ton, z czego serie kauczuków silikonowych są prawie w połowie, a serie poliuretanowe około 30%. Ponadto, wewnętrzne, pyłoszczelne, dźwiękochłonne uszczelki, naziemne anty-sejsmiczne gumowe poduszki do siedzenia itp. Stały się nieodzownymi materiałami dla wysokich nowoczesnych budynków i budynków w ostatnich latach.